Kod potwierdzający jest nieprawidłowy.

Dziękujemy! Twoje zgłoszenie zostało wysłane. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

backButton

CSE Blog

Czy warto kupić Thermomix?

Czy warto kupić Thermomix?

Thermomix to bez wątpienia niezastąpione urządzenie kuchenne, które oferuje szeroką gamę funkcji tradycyjnych sprzętów kuchennych w jednym kompaktowym rozwiązaniu. Dzięki niemu przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych potraw staje się łatwiejsze, szybsze i bardziej efektywne. Jednakże, czy jest to urządzenie odpowiednie dla każdego? Tego spróbujemy dowiedzieć się w tym wpisie.

Podstawowe informacje i funkcje TM6

Najbardziej aktualna wersja Thermomixa to TM6 zaprezentowany w marcu 2019 roku. Jakie są jego możliwości? 

Przede wszystkim, posiada ponad 20 funkcji, w tym gotowanie sous-vide, fermentację, pieczenie, wolne gotowanie i wiele innych. Jego wbudowany ekran dotykowy umożliwia łatwy dostęp do tysięcy przepisów online za pośrednictwem platformy Cookidoo®, oferując użytkownikom wskazówki krok po kroku i umożliwiając nawet początkującym kucharzom przygotowywanie skomplikowanych potraw. 

Ponadto, zaawansowane czujniki temperatury i precyzyjna kontrola prędkości mieszania zapewniają użytkownikom TM6 pełną kontrolę nad procesem gotowania, co minimalizuje ryzyko przypalenia czy niewłaściwego przygotowania potraw.

Wygląda więc na to, że Thermomix zdecydowanie ułatwia proces gotowania, przyspiesza go i w największym możliwym stopniu minimalizuje ryzyko kulinarnych wpadek. Dodatkowo, jest w stanie zastąpić kilka różnych urządzeń kuchennych, co może idealnie sprawdzić się w mniejszych przestrzeniach. 

Dedykowana platforma z przepisami Cookidoo®.

Poza opisywaną wcześniej wszechstronnością, elementem najbardziej wyróżniającym doświadczenie z urządzeniem Vorwerk Thermomix jest dedykowana platforma z przepisami Cookidoo®. Jest to platforma przepisów online, która stanowi nie tylko zbiór receptur, ale także inspiruje do odkrywania nowych smaków i technik kulinarnych. Aktualnie, w bazie znajduje się ponad 60 000 różnych przepisów, które zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać funkcje Thermomixa. Każdy przepis oferuje instrukcje krok po kroku, co znacznie ułatwia gotowanie, nawet skomplikowanych potraw.

Co istotne, interaktywny ekran dotykowy Thermomixa pozwala na łatwe śledzenie przepisów podczas gotowania, co zmniejsza bałagan w kuchni i sprawia, że proces jest bardziej intuicyjny. Dla początkujących kucharzy, to jak posiadanie osobistego szefa kuchni, który prowadzi przez cały proces. Dla bardziej doświadczonych, jest to sposób na perfekcyjne dopracowanie technik i eksplorowanie nowych metod gotowania. 

Cena i jakość wykonania Thermomixa

Na pierwszy rzut oka cena Thermomixa może wydawać się wysoka, szczególnie w porównaniu z pojedynczymi urządzeniami kuchennymi. Warto jednak zauważyć, że Thermomix łączy funkcje wielu różnych urządzeń - od robota kuchennego, przez blender, po maszynę do gotowania na parze i piekarnik do pieczenia chleba. Wartość ta musi być więc rozpatrywana w kontekście zastępowania kilku innych urządzeń, co dla niektórych może uzasadniać początkowy wydatek.

Co równie ważne, Thermomixy są znane ze swojej jakości i trwałości. Mimo że urządzenia tańsze mogą być atrakcyjniejsze cenowo na początku, częstsza konieczność napraw czy wymiany może z czasem przekładać się na wyższe łączne koszty użytkowania. Dlatego inwestycja w solidny i trwały sprzęt, jak Thermomix, może okazać się bardziej opłacalna w perspektywie czasu.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, zdecydowanie można stwierdzić, że Thermomix jest urządzeniem jedynym w swoim rodzaju, które może całkowicie odmienić codzienną rutynę przygotowania posiłków. Rozważając jego zakup warto przede wszystkim zastanowić się zarówno nad swoimi oczekiwaniami w stosunku do sprzętu kuchennego, jak również nad możliwościami wykorzystania go w swojej kuchni. 

Thermomix, dzięki swojej wszechstronności doskonale sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach kuchennych, gdzie miejsce na różnorodne roboty kuchenne jest ograniczone. 

Stanowi idealnego partnera zarówno dla pasjonatów gotowania w domu jak i osób, które kompletnie nie mają pojęcia o gotowaniu. Tym pierwszym pomoże rozwinąć dotychczasowe umiejętności, a drugim zminimalizować ryzyko kuchennej katastrofy. 

Wpasuje się również w gusta osób zabieganych, które mają ograniczoną ilość czasu na przygotowanie posiłków.

Doskonale nadaje się także dla rodzin z małymi dziećmi, ułatwiając przygotowywanie zdrowych posiłków i zachęcając najmłodszych do eksperymentowania z nowymi smakami. 

Thermomix przypadnie do gustu również miłośnikom porządku i minimalistom - pozwala cieszyć się pysznym jedzeniem, minimalizując przy tym bałagan w kuchni.

Szukaj